Jak zakryć plamy na twarzy po opalaniu?

pityver.pl

Plamy na twarzy po opalaniu mogą pojawić się z dwóch powodów. Albo coś przykrywało część skóry i nie była ona wystawiona na działanie promieni słonecznych, albo doszło do zakażenia grzybiczego. Czasami taki problem pojawia się także u kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną.

Makijaż a białe plamy na twarzy po opalaniu

Białe plamy na twarzy po opalaniu można zakryć makijażem. Trzeba to jednak robić umiejętnie. W tym celu skorzystaj z dobrze dobranych podkładów. W jasnym miejscu nałóż ciemniejszy fluid. Bądź jednak ostrożna w jego doborze. Jeżeli twoja opalenizna ma oliwkowy odcień, nie kupuj podkładów pomarańczowych. Będziesz prezentowała się w takim makijażu po prostu groteskowo. Ponadto fluid musisz potraktować w tym wypadku jak… korektor. Oznacza to, że ciemniejszy kosmetyk nadaje się do pokrywania tylko małych części twarzy, np. małych punkcików takich jak krostki. Nie używaj ciemnego podkładu na całe czoło lub pół policzka. Niestety, będzie wyraźnie kontrastował z tym „codziennym” fluidem, chyba że uda ci się idealnie dobrać odcienie.

Nie zapominaj, by po naniesieniu podkładu, innych korektorów itd. zmatowić skórę pudrem – dzięki niemu uda ci się wyrównać kolor na twarzy.

Sprawdź, od czego możesz mieć białe plamy na skórze!

Bronzer na poważniejsze problemy

Białe plamy na twarzy po opalaniu o większym rozmiarze lepiej maskować za pomocą bronzera. Zdecydowanie łatwiej z jego pomocą uzyskać odpowiedni efekt. Szczególnie, jeśli kupisz sprasowaną formę produktu. Dzięki właściwym pędzlom uda ci się rozetrzeć granice między plamą i opalenizną. Blendowanie to świetny sposób na wyrównanie kolorytu. Poza tym bronzer pozwoli ci na uchwycenie ładnych konturów twarzy. Pamiętaj, że przyciemnienie konkretnych miejsc na buzi sprawia, że stają się one bardziej „wycofane”. Ta wiedza może ci się przydać przy wyodrębnianiu tych miejsc, które chcesz pokazać i zakryciu tych, które wydają ci się brzydsze lub nieco się ich wstydzisz. Nanieś rozjaśniacz na ładnie opalone kości policzkowe i zakryj białe plamy bronzerem przy włosach – efekt będzie murowany.

Plamy na twarzy po opalaniu – może to wynik oparzenia słonecznego?

Zdarza się także, że białe plamy na twarzy pojawiają się w wyniku oparzenia słonecznego. To paradoksalne, jednakże często zapominamy, iż właściwa opalenizna pokaże się na skórze odpowiednio zabezpieczonej. Wielu z nas uważa, że im więcej wystawiania skóry na słońce, tym szybciej ona zbrązowieje. W rezultacie twarz szybko się spala, buzia nabiera czerwonego lub ciemnego kolorytu, ale naskórek… zaczyna schodzić. Pod warstwami ciemnego naskórka znajduje się jaśniejsza skóra. Całość nie wygląda niestety zbyt estetycznie. Co gorsza takie plamy po opalaniu trudno niwelować, ponieważ bardzo szybko mogą się zwiększać i pojawiać w innych miejscach.

Dlatego właśnie tak ważna jest profilaktyka. Na plażę zawsze należy zabierać olejki z filtrem! Nie wolno również przesadzać z przesiadywaniem na słońcu. Procesu opalania nie warto przyspieszać – to zawsze kończy się źle.

Marchewka, solarium i tabletki

Koloryt cery wyrównuje także beta-karoten. Dlatego osobom, które skarżą się na plamy na twarzy po opalaniu zaleca się picie soku z marchewki (oraz spożywanie wszelkich przetworów z marchwi). Można także korzystać z suplementów zawierających karotenoidy. Zaleca się również aplikowanie witaminy A i E – dzięki nim można odbudować warstwę lipidową naskórka. Czasami skuteczne okazuje się naświetlanie odbarwień promieniami ultrafioletowymi. Do zabiegu można jednak podejść wyłącznie po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Podczas pobytu w solarium warto zwrócić szczególną uwagę na higienę i czystość lokalu, ponieważ w takich miejscach łatwo zarazić się łupieżem pstrym. Plamki wywołane tą grzybicą najlepiej niwelować stosując szampon Pityver.

pityver.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *